ISEM Isı Endüstri Merkezi

Güneş Enerjisi Tesisatları

Güneş enerjisi tesisatları güneş ışınlarının taşımış olduğu enerjiden yararlanarak, ısı ya da elektrik enerjisi üreten sistemlerdir.
Güneş enerjisinden yararlanarak ısı elde etmek için güneş enerjisi panelleri oldukça basit ama işlevsel bir prensip ile çalışırlar. Güneş enerjisi panelleri içlerinde yer alan koyu renkli yüzeyleri yardımıyla güneş enerjisini soğururlar. Yani güneş enerjisini yansıtmayarak mümkün olduğunca koyu renkli yüzey tarafından yutulurlar. İşte bu yutulan ışın, güneş enerjisi panellerinin elde ettiği ısının kaynağıdır. Daha sonra elde edilen bu ısı, güneş enerjisi paneli tarafından suya aktarılarak su ısıtılır. Isıtılan su dilediğimiz her alanda kullanıma hazır olarak sunulmaktadır.

Güneş enerjisinin faydaları arasında söylenmesi gereken ilk şey bu enerji türünün hiçbir zaman bitmeyecek olmasıdır. Günümüzde kullanılan doğalgaz, petrol gibi enerji türleri ilerleyen zamanlarda tükenebilir. Fakat güneş enerjisinin tükenmesi gibi bir durum yoktur. Sınırsız enerji, ortak enerji kaynağı, temiz enerji, depolaması kolay ve oldukça maliyeti düşük bir sistem olduğundan günümüzde tercih edilen bir sistem olmuştur. Ayrıca atmosfere zehirli gazlar vermeyerek çevreci bir kurulum olmuştur. Enerji kaynaklarının önemi gün geçtikçe önem kazanmıştır. Bu önem daha çok artmaktadır. Geliştirilen teknolojiler güneş enerjisine bağlı yapılmaktadır. Güneş enerji sistemlerinden yararlanarak alt yapı maliyeti de düşmektedir. Ucuz yollu yatırım maliyeti ve yüksek verimi ile kısa zamanda en çok tercih edilen enerji kaynağı olmuştur. Güneş enerji sistemi çevreye duyarlılığı ile dikkat ve ilgi çekmektedir. Türkiye’de güneş enerjisinden yararlanma geliştikçe çevreci ve ekonomik bir kaynak elde etmiş olursunuz.

Güneş enerjisi kolektörü kullanım sıcak suyu üretimi için termal güneş enerjisi kolektörü 

Güneş enerjisi kolektörleri, sıcak su üretimi için gerekli enerjinin %70'ine kadarını sağlayarak, önemli bir maliyet tasarrufu sunar. Kullanım sıcak suyu üretimi için düşey veya yatay güneş enerjisi kolektörleri, Yüksek verimli güneş enerjisi kolektörleri, yüksek seçicilikteki kaplaması sayesinde tüm kısa dalgalı güneş radyasyonunu ısıya dönüştürür. Çatı kiremitlerine kolayca monte edilebilirler.

 

Kullanım sıcak suyu boyleri 

Güneş enerjisi destekli plastik kullanım sıcak suyu boyleri

Güneş enerjisi kolektörlerine bağlantı için tasarlanan boyler 300 ve 500 litrelik modelleri mevcuttur

Geniş kullanım sıcak suyu depolama boyleri istenildiği anda kullanım sıcak suyu sağlar

Yüksek kaliteli yalıtım sayesinde ısı kayıpları en aza indirilir

Isıtma desteği mümkündür (yalnızca 500 lt boylerde)

 

Güneş enerjisi destekli basınçsız kullanım sıcak suyu boyleri 

Basınçlı güneş enerjisi sistemine bağlantı için tasarlanan boyler 300 ve 500 litrelik modelleri mevcuttur

Geniş kullanım sıcak suyu depolama boyleri istenildiği anda kullanım sıcak suyu sağlar

Yüksek kaliteli yalıtım sayesinde ısı kayıpları en aza indirilir

Isıtma desteği mümkündür (yalnızca 500 lt boylerde)

 

Pompa istasyonu 

Kullanım sıcak suyu üretimi için bir güneş enerjisi sistemi kullanarak enerji tasarrufu sağlayın ve CO2  emisyonlarını azaltın

Basınçlı olmayan güneş sistemine bağlanabilen pompa istasyonu

Pompa istasyonu, güneş enerjisinin kullanım sıcak suyu boylerine aktarılmasını sağlar

 

Bu Hizmet Alanımıza Ait Bazı Projelerimiz