ISEM Isı Endüstri Merkezi
Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları
2007 yılında Tuzla / İstanbul'da bulunan Sabancı Üniversitesi Öğrenci Yurtları inşaatlarında, tüm mekanik tesisat işlerinin taahhütü firmamız tarafından uygulanmıştır.
İnşaatların yapımı süresince, tüm disiplinler, koordinasyon halinde ve uyumla çalışılarak işin tamamlanması gerçekleştirilmiştir. Tüm tesisatlar merkezi sitemlerden gelen ve yeraltı tesisat tünelleri vasıtasıyla yurt binalarına bağlanmaktadır. Bina girişlerinde oluşturulan mekanik tesisat odalarında bulunan ekipmanlar vasıtasıyla ısıtma ve kullanım sıcak suyu, sıcaklık basınçları ayarlanarak katlara dağıtımı sağlanmıştır. 

Isıtma radyatörlü sistem tercih edilmiştir.

 

Sıcak kullanım suyu merkez ısı ünitesinde tesis edilen ısı eşajörleri ile temin edilip, tesisat tünellerindeki boru ağı ile yurt binalarına dağıtılmaktadır. Bloklarda odaların havalandırması, binaların çatı katlarında tesis edilen systemair havalandırma fanları ile sağlanmaktadır. Tüm binalarda ve katlarda sprinkler otomatik yağmurlamalı sulu sistem, yangın korunum tesisatı oluşturulmuştur. Ayrıca hatlarda, yangın tesisatına bağlı bulunan yangın dolapları da mevcuttur. Binaların etrafında altyapı tesisatı olarak yangın hidrant sistemleri ve bahçe sulama sistemleri de tesis edilmiştir.

  • Radyatörlü ısıtma sistemi tercih edilmiştir.
  • Pis su ve temiz su tesisatı tesis edilmiştir.
  • Sprinkler, yangın söndürme tesisatı uygulanmıştır. Islak borulu sprinkler uygulanmıştır.
  • Havalandırma sistemi tesis edilmiştir. Banyo_WC hacimlerinden alınan egzost hava çatıda düzenlenen fanlar vasıtasıyla ortamdan uzaklaştırılmaktadır.
  • Çevre yangın güvenlik hidrantları ve tesisatları tesis edilmiştir.
  • Bahçe sulama sistemi oluşturulmuştur.

Öne Çıkan Diğer Projelerimiz